Dom dla ludzi z wnętrzem

Każdy z nas, zanim podejmie decyzję odnośnie zakupu nowych mebli jest mniej więcej zorientowany czego potrzebuje. Jednak mimo wszystko dość często popełniamy błędy. Czego unikać, na co zwrócić uwagę zanim wybierzemy się z wizytą do salonu meblowego? Dobrze jest kierować się w całym przedsięwzięciu pewnymi zasadami.

Aranżację wnętrza najlepiej jest zacząć od koloru ścian. W małych pomieszczeniach dobrze „zagrają” jasne kolory – delikatna szarość czy kamienny beż. Jeżeli dysponujemy większym metrażem możemy pokusić się o ciemniejsze barwy, lecz nie nasycone. Kolor najlepiej wygląda w formie dodatków – np. poduszek. Na ścianach po prostu nam się szybko…znudzi.

kuchnia

Autor: Don Heffernan
Źródło: http://www.flickr.com

Meble do salonu to zakup na lata, dlatego wskazane jest zdecydować się na klasyczne modele, które dobrze zaprezentują się w zasadzie w każdej aranżacji mieszkania i posłużą nam przez długie lata. Dobrze, gdy współgrają ze stolarką w mieszkaniu (http://www.wioleks.pl/oferta/komplety-wypoczynkowe).

Decyzja o wyborze mebli do kuchni to jeden z bardziej przyjemnych wyborów w trakcie urządzania domu. Wybór jest tak duży, iż każdy z nas zdecyduje się na odpowiednią dla siebie opcję.

pomieszczenie kuchenne

Autor: Brett Gaylor
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak wolimy bardziej nowoczesne pomysły, czujemy się przytłoczeni ilością bibelotów i dodatków, wybierzmy kuchnie na zamówienie z Studio Invita w jak najprostszej formie. Znamy osoby, które ze względu na tryb życia jak i „średnie” zamiłowanie do sztuki kulinarnej bardzo dobrze funkcjonują między minimalistycznym wystrojem wnętrza oraz prostymi, gładkimi drzwiczkami szafek.

Kuchnia w tym stylu wydaje się bardziej przestronna toteż jest to idealne rozwiązanie dla małych rozmiarów wnętrz.

Kuchnia tradycyjna tzw. rustykalna to klimat domowy i zaciszny. Prym wiodą w niej drewniane szafki kuchenne, jako materiał naturalny oraz przedmioty, opowiadające nam swoją historię oraz są związane z rodziną. W takiej oazie spokoju nawet czas wolniej płynie i na pewno znajdziemy chwilę na zakosztowanie przysmaków pani domu.

Pamiętajmy, iż jeśli nie mamy pewności co do słuszności naszej decyzji, możemy poradzić się wykwalifikowanych pracowników. W każdym salonie spotkamy osoby, które nie tylko doradzą, ale i powinny odpowiedzieć na pytania dotyczące ich mebli. Pracownicy maja za zadanie wiedzieć z czego dany mebel został zrobiony i ile przysługuje nam lat gwarancji – oferta: http://www.wioleks.pl/oferta/fotele.