W jaki sposób wybrać funkcjonalne zestawy mebli do kuchni

Meble do kuchni powinny być w pierwszej kolejności solidne, ponieważ z reguły kupujemy je na lata. To bardzo ważne, żeby były odpowiednio zaprojektowane i solidne. Zazwyczaj najwięcej uwagi przy wyborze poświęca się frontom, gdyż to one głównie decydują o wyglądzie kuchni. Naturalnie są to elementy najbardziej widoczne, ale też narażone na uszkodzenia. Dlatego też należy się zastanowić nad wyborem materiału, z jakiego będą wyprodukowane.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie a sklepach z meblami jest duży wybór różnych kompletów. Można zakupić meble na wymiar lub nabyć gotowy zestaw ze standardowej oferty salonu meblowego. Do produkcji klasycznych mebli przeważnie stosuje się drewno, płyty pilśniowe lub szkło hartowane. Kupujący często kierują się wyłącznie własnym wyczuciem stylu w doborze efektownych frontów. Tymczasem cechą, którą trzeba wziąć pod uwagę jest jakość wykonania konkretnego mebla.

Na pewno trzeba też zwrócić uwagę na inne elementy mebli, przykładowo sposób montażu. Na dzień dzisiejszy popularny system, który stosuje się w wyrobie mebli to system cokołowy. Wybierając tego typu rozwiązanie, z pewnością będziemy zadowoleni. Typowe systemy cokołowe – zobacz stanowią funkcjonalny, a jednocześnie dekoracyjny element kuchni. Dzięki wyprofilowanym listwom i klipsom, montaż zestawu mebli kuchennych jest bardzo prosty. Oprócz tego można precyzyjnie wyregulować ustawienie dolnych szafek.

kuchnia

Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE

Bogaty wybór tego typu systemów oferuje wiele marek, dlatego nim zakpimy właściwą opcję, należy określić swoje wymogi. Jeśli stawiamy na solidność, lepiej kupić meble z lepszymi cokołami, które perfekcyjnie przylegają do powierzchni. Standardowo listwy montuje się na wytrzymałe klipy, które są wykonane z plastiku lub metalu. Z reguły wraz z kupnem kuchennych mebli otrzymamy już gotowy komplet części wraz z osłonami. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup mebli na wymiar, czasami opłaca się osobno zamówić system cokołowy, gdyż producenci z reguły tną koszty właśnie na tych elementach mebli. Dobrze więc zorientować się w tej sprawie, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.